Stół wiejski na wesele – atrakcja, która zachwyci każdego fana wyrobów mięsnych i wędlin. Co musisz o nim wiedzieć?

Rafał Laskowski
stół wiejski na wesele

Przyjęcia weselne w stylu rustykalnym i boho cieszą się coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić biorąc pod uwagę, że ekologia oraz motyw natury od kilku lat są jednymi z najważniejszych trendów. Stół wiejski na wesele doskonale wpisuje się w tę modę. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy warto w niego inwestować.

Wiejski stół na wesele – atrakcja weselna dla smakoszy

Wiejski stół weselny to atrakcja znana od kilkudziesięciu lat, jednak kilka lat temu przybrała nową formę. Jego zadaniem jest już nie tylko nakarmienie wszystkich zaproszonych, ale również dopełnienie aranżacji sali. Pary młode często decydują się na skorzystanie z kilku różnych kącików tematycznych, w których goście weselni mogą skosztować potraw z danego państwa lub regionu.

W jakich przypadkach szczególnie warto przemyśleć inwestycję w taką atrakcję? Przede wszystkim, jeśli wśród twoich gości znajduje się wiele osób starszych czy gustujących w tradycyjnej kuchni polskiej. Drugą sytuacją jest wesele międzynarodowe. Jeżeli przyszła panna młoda lub pan młody pochodzi z innego kraju, na pewno na przyjęcie przybędzie wielu zagranicznych gości. Z pewnością chętnie skosztują potraw przyrządzonych zgodnie z lokalną recepturą.

Sprawdź!
Belgijka taniec - jak go tańczyć?

Swojskie wyroby i jadła – kiełbasa, wędlina, pasztet, szynka, boczek i… Co zawiera nowoczesny stół wiejski na wesele?

Czego nie może zabraknąć na stole wiejskim na weselu? Przede wszystkim lokalnych specjałów, w szczególności tych wędzonych i kiszonych. Do przysmaków cieszących się największą popularnością należą między innymi:

  • przetwory mięsne takie jak kiełbasy, kaszanki, salcesony, szynki, wędliny, pasztety;
  • zupy takie jak żurek czy kwaśnica;
  • ogórki kiszone lub małosolne;
  • domowy chrzan i musztarda;
  • smalec ze skwarkami;
  • tradycyjnie wypiekany chleb;
  • twaróg wiejski;
  • alkohole, takie jak bimber, śliwowica czy nalewki.

Ile kosztuje wiejski stół weselny?

Na cenę takiej atrakcji wpływa wiele czynników. Pary młode najczęściej decydują się na skorzystanie z usługi wynajęcia wiejskiego stołu w sali weselnej, w której wyprawiają przyjęcie lub poprzez zewnętrzną firmę specjalizującą się w dostarczaniu lokalnych produktów. Jej koszt zwykle zaczyna się od 1500 złotych i kończy na 2500 złotych. W tej kwocie na ogół zawarte jest wynajęcie drewnianego stołu, około 25 kilogramów jedzenia oraz dekoracje. W niektórych salach weselnych pobiera się jednorazową opłatę niezależną od liczby zaproszonych, w innych cena jest uzależniona od ilości osób.

Co wziąć pod uwagę, wynajmując stół wiejski na wesele?

Przed zdecydowaniem się na konkretnego dostawcę, warto spróbować jego wyrobów, by mieć pewność, że dostarcza on produkty najwyższej jakości. Dowiedz się też, co dokładnie wchodzi w skład oferty. Może okazać się, że za z pozoru atrakcyjną ceną stoją tańsze wyroby.

Sprawdź!
Wynajem autokaru na wesele krok po kroku

Sprawdź, ile dokładnie waży jedzenie. Część firm podaje szacunkową liczbę osób, dla których przygotowywane są smakołyki. Jedyni przyjmują wartość 0,2 kilograma na osobę, inni nawet 0,4 kilograma. W związku z czym w rzeczywistości stół biesiadny dla 100 gości u jednego dostawcy może zawierać aż dwa razy mniej jedzenia niż u konkurencji!

Wiejski stół biesiadny – doskonałe urozmaicenie weselnego menu

Stół wiejski na wesele nie tylko zwiększy różnorodność dostępnego jedzenia i trunków, ale będzie doskonałą atrakcją. Jeśli zdecydujesz się na wariant, który zawiera więcej potraw jarskich niż mięsnych, obniżysz cenę usługi, a zaproszeni wciąż będą mogli skosztować lokalnych specjałów.

Zobacz także:
Archiwum: maj 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
sesja ślubna w lesie

Sesja ślubna w lesie – wyjątkowa pamiątka dla pary młodej. Jak się do niej przygotować? Sprawdź w artykule!

Next Article
makrama ślubna

Makrama ślubna to niezbędny element wesela w stylu rustykalnym i boho. Sprawdź, co musisz wiedzieć o tej dekoracji!

Related Posts