Wielka impreza, nieduże przyjęcie, czy obiad dla rodziny i najbliższych przyjaciół? A może szybki ślub i kolacja we dwoje? Ilu narzeczonych, tyle pomysłów na świętowanie zawarcia małżeństwa. Jak zorganizować ślub bez wesela? W jaki sposób powiadomić rodzinę o decyzji? Czy zapraszać gości weselnych na obiad? Wszystkiego dowiesz się, czytając ten artykuł.
Ślub bez wesela – plusy i minusy
Gdy decydujesz się na ślub, stajesz przed decyzją o weselu. Zorganizować duże przyjęcie, czy pokusić się o spędzenie tego czasu we dwoje? Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Zalet z rezygnacji z wyprawienia wesela jest kilka.
- Finanse – organizacja wesela jest przedsięwzięciem wymagającym dużego wkładu finansowego. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na podróż poślubną, zakup nowego auta lub wyposażenie nowego mieszkania.
- Brak zmęczenia – w trakcie wesela państwo młodzi często są zmęczeni i zestresowani długimi przygotowaniami. Rezygnując z przyjęcia, oszczędzisz sobie tych trudnych emocji.
- Wyjątkowo spędzony czas – bardzo trudno zaprosić dużą liczbę gości w wyjątkowe miejsce, takie jak plaża czy ruiny zamku. Jeśli marzysz o niespotykanym ślubie, zdecydowanie prościej będzie zorganizować go dla kilku osób.
- Bez kłopotów – pewnie wyobrażasz sobie, ile spraw jest do załatwienia przed weselem i ile z nich może pójść nie tak. Zastanów się, czy chcesz się w to pakować.
Oczywiście poza zaletami takie rozwiązanie ma też swoje wady. Domyślasz się już jakie?
- Niezadowolenie gości – część rodziny lub przyjaciół pewnie będzie zawiedziona brakiem hucznej imprezy. Możesz wytłumaczyć im waszą decyzję, ale pamiętaj, że nie musisz. To wasz dzień i to wy decydujecie, jak chcecie go spędzić.
- Brak pamiątki weselnej – jeśli nie będzie balu, nie będzie też zdjęć czy filmu z tej okazji. Niektórzy małżonkowie lubią do tego wracać po latach. Nie znaczy to, że nie możesz zrobić pięknych zdjęć z samych zaślubin.
- Sam brak imprezy weselnej może być wadą. Z jednej strony ogrom przygotowań, z drugiej – niezapomniana zabawa. Wybór należy do ciebie!
Jak zorganizować ślub bez wesela?
Zadbaj o to, by sam moment złożenia przysięgi był wyjątkowy. Jeśli chcesz, zaproś najbliższych na obiad w restauracji bądź w domu. Z pewnością chętnie będą świętować ten dzień. Możesz też całkiem zrezygnować ze wspólnego spędzania czasu i pojechać od razu po ceremonii w podróż poślubną. Jedno wiemy na pewno – organizacja ślubu bez wesela jest zdecydowanie prostsza i mniej stresująca dla narzeczonych.
Świętowanie ślubu we dwoje
Wyobrażasz sobie romantyczną randkę ze swoją drugą połówką tuż po tym, jak zostaliście mężem i żoną? Kuszące, prawda? Możecie spędzić ten wieczór w waszym ulubionym miejscu tylko we dwoje lub zaszaleć wybierając się gdzieś, gdzie jeszcze was nie było. Może lot balonem lub rejs po rzece? Bez wątpienia znajdziecie coś, co tobie i twojemu partnerowi sprawi przyjemność.
Czy ślub bez wesela jest dobrym rozwiązaniem? Oczywiście ma swoje plusy i minusy, ale jak w każdej sprawie związanej ze ślubem, ostateczna decyzja powinna należeć do państwa młodych.
Zobacz także:- Odnowienie przysięgi małżeńskiej – niezbędne informacje odnośnie tego jak, gdzie i kiedy ją wykonać
- Brylantowe gody – obchody 75 rocznicy ślubu. Jak uhonorować tą ważną rocznicę? Propozycje na udany jubileusz
- Ślub z chrzcinami – jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?
- Prezent na 45 rocznicę ślubu. Jak uczcić szafirowe gody?
- Ślub bez gości – sprawdź nasze sprawdzone porady, jak go zorganizować
- Ślub w ogrodzie – jak zorganizować ślub cywilny w plenerze i piękne wesele w ogrodzie? Sprawdź!