Czym jest amerykańskie wesele i jak je zorganizować? Poznaj przydatne wskazówki na ten temat, które mogą ci się przydać!

Rafał Laskowski
amerykańskie wesele

Amerykański ślub jest alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnego polskiego wesela. Jeśli masz ochotę na urozmaicenie schematu uroczystości ślubnych, możesz zdecydować się na taką formę organizacji uroczystości. W wielu przypadkach ślub i wesele w stylu amerykańskim są bardzo efektowne. Po celebracji para młoda udaje się w podróż poślubną, a goście mogą wspominać wrażenia związane z tym, jak przebiegło typowo amerykańskie wesele. Planowanie takiej imprezy nie jest szczególnie trudne, choć bez wątpienia z organizacją uroczystości wiąże się wiele zadań do wykonania. Sprawdź przydatne informacje!

Amerykańskie wesele – co to właściwie jest i dlaczego jest to ciekawy pomysł?

Niektórzy wręcz nie wyobrażają sobie ślubu i wesela w innym stylu niż tradycyjny, niemniej jednak istnieje również spore grono osób, które szuka urozmaicenia swojej imprezy. Jeżeli należysz do drugiej ze wskazanych grup, możesz wykorzystać podczas organizacji swojej ceremonii pewne elementy, jakie może zaoferować amerykańskie wesele, lub też zdecydować się na całościową stylistykę w tym właśnie klimacie. Warto wiedzieć, że amerykański ślub często odbywa się w plenerze, co sprawia, że trzeba zwracać uwagę na warunki atmosferyczne. W wielu przypadkach takie uroczystości są organizowane latem.

Sprawdź!
Poprawiny, czyli dwudniowe wesele dla nowożeńców. Jak świętować i organizować poprawiny wesela – poradnik

American wedding – dlaczego warto zastanowić się nad jego organizacją?

Jeżeli marzysz o tym, aby twój ślub odbył się w porze letniej, gdy na dworze panują wysokie temperatury, wesele w stylu amerykańskim może okazać się dla ciebie bardzo ciekawym rozwiązaniem. Ponadto uroczystości tego rodzaju są bardzo efektowne i mogą kojarzyć się z wyszukaniem. Pary młode, które pragną alternatywy dla tradycyjnego schematu ślubu, mają tutaj do dyspozycji rozmaite opcje w sferze organizacyjnej. Obecnie amerykańskie wesele cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem. Taka ceremonia nie jest szczególnie trudna do zaplanowania, co nie pozostaje bez znaczenia.

Organizacja ceremonii podczas amerykańskiego ślubu – co warto wiedzieć?

Jednym z charakterystycznych elementów, z jakimi wiąże się amerykańskie wesele, jest bez wątpienia wybór tuzina druhen i drużbów. Zarówno panu, jak i pannie młodej towarzyszy więc liczne grono osób zebranych w orszak. Wspierają one organizację ceremonii ślubnej oraz zawarcie małżeństwa. To spośród nich wybierani są świadkowie. Taniec nowożeńców odbywa się przed przystąpieniem gości oraz pary młodej do kolacji. Zwyczajem jest również wykorzystywanie w wystroju okrągłych stołów. Podział na niewielkie grupki gości może być przydatny w sytuacjach, gdy pośród zaproszonych osób występują konflikty.

Próbne uroczystości – dlaczego mają znaczenie i co warto o nich wiedzieć?

Ważnym zwyczajem w przypadku wesel amerykańskich jest próbna kolacja oraz ceremonia. Przed przystąpieniem do faktycznego ślubu następuje weryfikacja tego, czy każdy z uczestników przyjęcia wie, jakie ma zadania do wykonania i jak ma wyglądać przebieg wydarzenia. Pan i panna młoda mogą na próbach wprowadzać zmiany, co daje możliwość rezygnacji z nietrafionych pomysłów. Choć może to być nieco problematyczne od strony organizacyjnej, przeprowadzanie prób daje dużo swobody i szerokie możliwości, co z pewnością nie pozostaje bez znaczenia. W spotkaniach uczestniczą między innymi druhny i drużbowie.

Sprawdź!
Jak zorganizować wesele w ogrodzie? Wszystko co musisz wiedzieć o przyjęciu plenerowym

Czym jest bridal shower i dlaczego warto je zorganizować? Dowiedz się!

Ciekawym zwyczajem związanym z weselami amerykańskimi jest bez wątpienia bridal shower. Jest to przyjęcie organizowane dla panny młodej, podczas którego wręcza się jej upominki. Impreza ta jest przedślubnym sposobem na świętowanie nadchodzącego wydarzenia i ma uroczysty charakter. Mogą pojawiać się na niej zarówno panie, jak i panowie, w zależności od preferencji przyszłej małżonki. Niejednokrotnie podczas takiego spotkania mają miejsce różnego rodzaju zabawy ukierunkowane na integrację gości, dlatego też trzeba starannie zaplanować takie rozrywki. Nierzadko impreza ma charakter tematyczny.

Przemowa na ślubie amerykańskim – jak ją przygotować? Poznaj wskazówki!

Organizując wesele w stylu amerykańskim, nie możesz zapomnieć o przemowach. Zarówno pan, jak i panna młoda mają swoje wystąpienia podczas przyjęcia, dlatego też trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Warto z wyprzedzeniem opracować tekst, który chce się wygłosić przed gośćmi obecnymi na ślubie. Możesz postawić na treść:

  • humorystyczną
  • sentymentalną
  • oficjalną

Przekaz powinien być stosowny do okazji i starannie przeanalizowany. Na swoim ślubie masz wiele swobody – możesz w przemowie żartować, czy też po prostu powiedzieć to, co czujesz. Niemniej jednak pamiętaj o tym, aby zachować takt.

Gdzie odbywa się wesele amerykańskie? Sprawdź ciekawe propozycje miejsc!

Jak już zostało to wspomniane, możesz zorganizować wesele w plenerze. Wszystko zależy tutaj od tego, jaką masz wizję swojego przyjęcia. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się tutaj między innymi:

  • namiot
  • park
  • sala balowa z ogrodem
  • plaża
Sprawdź!
Jakie atrakcje na wesele powinny uświetnić zabawę? Sprawdź, czym zaskoczyć gości!

Warto mieć na uwadze fakt, że wydarzenie na dworze jest również świetną okazją do tego, aby przeprowadzić wspaniałą sesję zdjęciową. Otoczenie przyrody bez wątpienia może być pomocne w budowaniu radosnego klimatu. Młoda para może zdecydować się na zdjęcia pośród zieleni, czy też kwiatów, a także w pobliżu wody lub na piasku. Możliwości są tutaj bardzo szerokie.

Prezenty dla pary młodej – czym właściwie jest wedding registry?

Duże znaczenie z perspektywy amerykańskiego wesela jest wedding registry. Państwo młodzi opracowują listę upominków, które chcieliby dostać, a goście zaznaczają na niej swoje wybory. Dzięki temu zaproszone osoby przynoszą prezenty dopasowane do preferencji i potrzeb pary. Jest to bez wątpienia bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie weselne, nad którego wykorzystaniem warto się zastanowić w procesie planowania swojej imprezy.

Tort na weselu w stylu amerykańskim – co warto mieć na uwadze?

Amerykańskie wesele traktowane jest często nie jako okazja do tego, aby obficie się najeść, ale jako szansa na świetną zabawę i wspólne spędzanie czasu przy świetnej zabawie. Niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że istotnym punktem wydarzenia jest jednopiętrowy tort. W wielu przypadkach na przyjęciach weselnych serwuje się także pyszne babeczki i różnego rodzaju przekąski.

Jeżeli chcesz złożyć przysięgę małżeńską w plenerze, amerykańskie wesele może być bardzo ciekawym pomysłem na całościowe wydarzenie. Para młoda może przykładowo wjeżdżać na teren ogrodu zabytkowym samochodem. W przypadku takich przyjęć goście niejednokrotnie obsypują nowożeńców płatkami róż. Istotną rolę odgrywa tutaj także father-daughter dance, czyli taniec panny młodej z ojcem. Ważne jest również to, że na amerykańskich weselach nie rzuca się welonem, a bukietem. W sferze organizacyjnej masz tu do dyspozycji szereg różnego rodzaju możliwości.

Sprawdź!
Wesele w stylu retro — powrót do przeszłości
Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
tatuaż obrączka

Jeśli szukasz pomysłu na tatuaż – obrączka w tej formie może być ciekawym rozwiązaniem! Dowiedz się więcej na ten temat!

Next Article
prosecco van

Czym właściwie jest prosecco van i jak wykorzystać taką atrakcję na weselu? Sprawdź informacje na ten temat!

Related Posts