Kolorowe suknie ślubne cieszą się coraz większym powodzeniem. Wiele przyszłych panien młodych wybiera mniej standardowe rozwiązania, nie tylko pastelowe odcienie. Odważnie kobiety mogą zdecydować się także na czerwienie, kobalty oraz granaty. Obecnie panny młode nie muszą rezygnować ze swojej wizji mniej tradycyjnego ślubu. Jeśli jednak cała suknia wykonana z materiału w intensywnym kolorze to zbyt wiele, można postawić na mocne dodatki. W ten sposób, łącząc tradycyjną suknię utrzymaną w bieli z szarfą, butami bądź etolą np. w odcieniach różu, błękitu bądź nawet czerwieni, można stworzyć oryginalną i odważną stylizację.
Kiedy kolorowe suknie ślubne zostały zastąpione przez biel?
Obecnie utarło się, że suknia ślubna powinna być biała lub kremowa. Ma to symbolizować czystość panny młodej i jest uznawane za najbardziej tradycyjny wybór. Nie oznacza to jednak, że zwyczaj ten był obecny w kulturze zawsze.
Dawniej wiele kobiet na ślub kładło po prostu najlepszą suknię, jaką miało. Nawet jeśli były szyte specjalnie na tę okazję, rzadko były jasne, ponieważ taki kolor był mało praktyczny, a sukienka musiała być noszona również po ślubie.
Jasne odcienie upowszechniły się dopiero w XIX wieku, lecz na biedniejszych terenach jeszcze w XX wieku wiele kobiet nie decydowało się na białą suknię jedynie na ślub.
Jakie kolory sukni ślubnych są najmodniejsze?
Kolorowe suknie ślubne mogą być utrzymane zarówno w intensywnych odcieniach, jak i pastelach. Wiele kobiet, zwłaszcza o jasnej karnacji chętnie wybiera pudrowy róż, błękit lub srebro i złoto zamiast tradycyjnej bieli.
Świetnie sprawdzają się także popielate suknie lub w delikatnych, miętowych odcieniach. Bardziej odważne panny młode lub te szykujące wesele utrzymane w charakterystycznym stylu mogą wybierać także spośród sukien wykonanych z tkanin w mocnych kolorach.
Świetnie sprawdzi się piękny, intensywny czerwony lub nawet czarny. W zależności od karnacji można sięgnąć także po granat lub bordo.
Czy można założyć kolorową suknię na ślub kościelny?
Choć śluby kościelne uznawane są za bardziej tradycyjne niż te cywilne lub humanistyczne, nie ma obowiązku zakładania sukni w odcieniach bieli. W tym przypadku warto zadbać o stonowany krój i zrezygnować z nadmiernie odsłoniętych pleców bądź ramion.
Jeśli jednak suknia ma odpowiedni fason, nikt nie powinien mieć trudności z założeniem jej na ślub kościelny. Na taki ruch decydują się zarówno panny młode, które mają bardzo mocną wizję ceremonii, jak i dziewczyny, które chcą mieć w szafie suknię wieczorową, którą można założyć także na inne imprezy.
Wzorzyste suknie ślubne – jakie dodatki wybrać?
Czasem panna młoda marzy o mniej standardowej sukni ślubnej, lecz intensywne kolory nie są dla niej. Wtedy doskonałym rozwiązaniem, poza kolorowymi akcentami, są także suknie we wzory. Bardzo często są to różnego rodzaju motywy kwiatowe. Pięknie komponują się z weselami boho.
Dodatki do takiej sukni powinny być stonowane i jednolite. Czasem warto postawić na jeden z kolorów występujących na tkaninie, ale można także wybrać dodatki białe lub kremowe, bądź ciemne, np. granatowe lub bordowe.
Zobacz także: