Każda panna młoda chce zachwycać na swoim przyjęciu, pragnie, by wzrok i uwaga skupione były właśnie na niej – wszak to jej dzień i wielkie święto. Dlatego już kilka miesięcy wcześniej pieczołowicie przygotowuje się do przyjęcia, poświęcając wiele czasu na wybór odpowiedniej sukni, dodatków, fryzury. Młodej towarzyszą często druhny – przyjaciółki, najbliższe osoby z rodziny. Wspierają, pomagają przebrnąć przez najbardziej stresujące momenty uroczystości. One także powinny prezentować się wytwornie, jednak nie mogą przyćmić panny młodej. Pojawia się zatem pytanie, jakie sukienki dla druhen będą najodpowiedniejsze? Jak dopasować je do charakteru przyjęcia? O czym pamiętać?
Sukienki dla druhen – jak kolor wybrać?
Przygotowując się do tej ważnej, reprezentacyjnej roli, druhna musi pamiętać, z czego na pewno należy zrezygnować. Przede wszystkim suknia dla druhny nie powinna być biała, ponieważ jest to kolor zarezerwowany dla panny młodej. Nie może być również czarna, a tym bardziej nie w jaskrawych, krzykliwych barwach. Warto postawić na pastele – róże, fiolety, błękity. Sprawdzą się również beże oraz zielenie. Panna młoda musi również zdecydować, czy każda druhna może mieć inną suknię, czy raczej wszystkie będą miały ten sam fason i kolor.
Suknie dla druhen – krój i długość
Wybierając sukienki dla druhen i świadkowej warto również pamiętać, że istotny jest fason. Dekolt nie powinien być zbyt wycięty, lepiej także zrezygnować ze zbyt głębokich rozcięć. Ślub i wesele to uroczystość, na której należy prezentować się z klasą, dlatego lepiej nie wybierać sukienek mini, a raczej te w wersji midi lub maxi. Długie sukienki zawsze prezentują się szykownie. Druhny mogą porozumieć się zarówno co do długości, jak i koloru kreacji, stawiając na różnorodność lub identyczność.
Sukienki na wesele – o czym pamiętać?
Krój kreacji powinien zostać dopasowany do figury. Trzeba pamiętać, że nie w każdym fasonie kobieta będzie dobrze wyglądać i swobodnie się czuć. To bardzo istotny aspekt, który należy wziąć pod uwagę, szukając odpowiedniej kreacji na wesele. Liczy się komfort, a także dobre samopoczucie podczas całej uroczystości. Punktem wyjścia w doborze sukienek dla druhen powinien być motyw przewodni wesela. Eleganckie i wystawne przyjęcie zobowiązuje do założenia sukni klasycznej, uroczystość w stylu boho lub rustykalnym wymaga włożenia zwiewnych i delikatnych sukienek.
Sukienka dla świadkowej i druhny – ważne dodatki
Nawet najprostszej sukni można nadać niepowtarzalny charakter, wybierając odpowiednie dodatki i biżuterię. Zgodnie z najważniejszą zasadą, dodatki nie powinny być zbyt krzykliwe i sprawiać, że świta młodej będzie błyszczeć z daleka. Najlepiej postawić na delikatne i klasyczne dodatki – kolczyki, czy naszyjniki. Szczególną uwagę należy poświęcić doborowi butów. Mogą być dopasowane kolorystycznie do sukienki lub same w sobie stanowić element ozdobny, jeśli będą dobrane na zasadzie kontrastu. Wciąż jednak istotne jest, by całość nie stwarzała wrażenia przesytu i kiczu. Druhny mogą również trzymać niewielkie bukiety, które dodadzą im uroku.
Szyfon, koronka, tiul
Pozostaje pytanie, z jakiego materiału powinna być uszyta sukienka? Tu pod uwagę należy wziąć porę roku, w której odbywa się przyjęcie, a także stul uroczystości, miejsce przyjęcia itp. Zarówno długie suknie, jak i ich krótkie odpowiedniki szyta są z koronek, szyfonu, tiulu. Wybór kreacji jest naprawdę szeroki – od sukienek dla druhen z odkrytymi ramionami, na cienkich lub grubszych ramiączkach, krótkim lub długim rękawem. Króluje pudrowy róż, butelkowa zieleń, delikatny błękit, beże, granaty i bordo.
Wybierając sukienki dla druhen i świadkowej trzeba pamiętać o wymienionych zasadach. Najważniejsze, by nie przyćmić panny młodej, wyglądać elegancko i czuć się dobrze podczas zabawy.
Zobacz także:- Bukiet dla druhny – jak powinien wyglądać bukiet ślubny dla świadkowej?
- Druhna a świadkowa – jaka jest różnica między jedną a drugą funkcją?
- Makijaż dla druhny – sprawdzone sposoby na makijaż ślubny, który zachwyci nie tylko pannę młodą!
- Druhna i jej rola na weselu. Sprawdź, jakie obowiązki może ci zlecić panna młoda już na etapie przygotowań do ślubu!
- Obowiązki drużby, czyli zadania, o których wypełnienie może poprosić cię pan młody
- Podziękowania dla druhny i drużby – hit czy kicz?